Dünya

Irak başbakanına şok! Abdulmehdi’yi görmeden gitti

Irak Başbakanlık basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın askerlere yaptığı ziyaretten haberleri olduğu belirtilirken, “Trump’ın Bağdat’ta resmi törenle karşılanması ve Başbakan Adil Abdulmehdi ile görüşmesi bekleniyordu ancak görüşmenin düzenlenmesiyle ilgili yaşanan görüş ayrılığı bu görüşmenin telefonla gerçekleşmesine neden oldu” ifadesi kullanıldı.

Trump, Al Asad üssünde ABD askerleriyle bir araya geldi.

Trump, Al Asad üssünde ABD askerleriyle bir araya geldi.

Açıklamada, Trump ve Abdulmehdi’nin telefon görüşmesinde, Trump’ın Suriye’den çekilme kararı sonrası bölgedeki gelişmeler, IŞİD ile mücadelede iş birliğiyle bölge ülkeleri ve halkları için güvenlik ve istikrarın sağlanmasını ele aldığı bildirildi.

ABD Başkanı Trump, Irak’a gerçekleştirdiği sürpriz ziyarette ülkenin batısındaki ABD askerleri dışında hiçbir Iraklı yetkiliyle görüşmedi. Trump’ın bu tercihi 2013’te sosyal medyada viral olan bir olayı akıllara getirdi. O dönem Türkiye’ye konsere gelen şarkıcı Justin Bieber, havalimanında kendisini bekleyen hayranlarıyla görüşmemiş, Bieber hayranları da duruma isyan ederek, ‘Justin bize hi bile demedi’ ifadelerini kullanmıştı.

Trump, 3 buçuk saat süren ziyaretin ardından Almanya’daki ABD askerlerini ziyaret etmek için Irak’tan ayrıldı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Tagged , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir