Gündem

CHP tarafından Meclis’e sunulan İhlaszedeler teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi

Kamuoyunda İhlaszedeler olarak bilinen İhlas Finans tarafından 400 milyon dolarları alınarak mağdur edilen 68 bin vatandaşın geri ödeme alabilmesi için CHP tarafından TBMM’ye sunulan yasa teklifi AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Önerge oylaması öncesinde Meclis kürsüsünden konuşan CHP’li Mehmet Akif Hamzaçebi, “2001 kriz sürecinde sadece bankalar değil özel finans kurumları da bu krizden paylarını aldılar. İhlas Finans da tasfiye sürecine sunuldu. 2001 yılından bu yana İhlas Finans’a para yatırılan vatandaşlarımızın alacaklarını almaları için bu önergeyi önünüze getiriyoruz. Kabul edilmesi halinde İhlas Finans kurumunun sahiplerinin mal varlıklarına gidilerek mağduriyetler giderilecek. Sizden rica ediyorum 2005’teki gibi aleyhte oy kullanmayın” dedi.

KILIÇDAROĞLU ‘HORTUMLAMA’ DEDİ

9 ay sonra zaman aşımına uğrayarak mağdurlarının 18 yıllık uğraş ve bekleyişini hüsrana uğratacak olan hortumlama olayı için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “68 bin İhlaszede’nin 400 milyon dolarlık alacağı 9 ay sonra buhar olacak. 70 bin kişinin hortumlandığı bir Türkiye’den bahsediyoruz Kim izin verdi dönemin hükümetleri. İhlaszedeler tam 18 yıldır uğraşıyorlar. 70 bin kişiden söz ediyoruz. 2000 yılında BDDK dedi ki İhlas Finans’ı kapatıyoruz. Gerekçe hortumculuk…” çağrısında bulunmuştu.

“SÖZCÜ GÜZEL BİR GAZETECİLİK YAPIYOR”

Kılıçdaroğlu Meclis’teki bütün siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Eğer siz kul hakkından yanaysanız, kul hakkını savunuyorsanız, alın terini savunuyorsanız, emeği savunuyorsanız, Allah’a inanıyorsanız bu kanuna evet diyeceksiniz… Sözcü Gazetesi güzel bir gazetecilik yapıyor. 70 bin kişinin hakkını arıyor” demişti.

AYRINTILAR GELİYOR…

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'dan İhlaszede çağrısı: Allah'a inanıyorsanız bu kanuna 'evet' diyeceksinizKılıçdaroğlu'dan İhlaszede çağrısı: Allah'a inanıyorsanız bu kanuna 'evet' diyeceksinizİLGİLİ HABERCHP'nin İhlaszedeler kanun teklifi Meclis'e geliyorCHP'nin İhlaszedeler kanun teklifi Meclis'e geliyorİLGİLİ HABERİhlaszedeler TBMM'de destek aradıİhlaszedeler TBMM'de destek aradıİLGİLİ HABER'İhlas'taki durum hortumlamadır!''İhlas'taki durum hortumlamadır!' ._sms-container { width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container p { font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container:before { display: inline-block; vertical-align: middle; content: “29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Tagged , , , , , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir